Forum dyskusyjne klientów www.gałki.eu - forum

AutorWiadomość
dollyhoratio
Gość
Wysłano: 2008-10-18 [16:56]
Temat dyskusji:

jak dokonać montażu gałki w Nissanie ?

berni
Gość
Przy zakupie gałki powinno się podać model nadwozia oraz rocznik samochodu ponieważ są różne gwinty na gałkę. Posiadam samochód Nissan Primera P11 99\' Hatchback i na podstawie tego modelu zamieszczam opis wymiany gałki.

Stara gałka (oryginalna) jest nakręcana na drążek zmiany biegów ale w moim przypadku nie dało się zdjąć jej w całości więc jest teraz do wyrzucenia. Pozatym była już uszkodzona więc mi nie zależało.
W przypadku gałki która jest jeszcze w dobrym stanie należy ją odkręcać kluczem francuskim zaciskając go na gałce (przy odrobinie szczęścia powinna się odkręcić i nie zniszczyć)

zdjęcie :
http://imageshack.us/photo/my-images/692/imag0140ib.jpg/

Jeśli natomiast gałka zostanie zniszczona po zdjęciu jej ukaże nam się nakrętka , którą odręcamy kluczem 22. Po jej odkręceniu ujżymy oryginalny gwint. Teraz podważamy delikatnie ramkę otaczającą dĽwignię zmiany biegów oraz popielniczkę i zapalniczkę czyli ten plastik. W moim modelu była na nim okleina drewnopodobna. Należy uważać podczas zdejmowania gdyż panowie z Nissana nieoczekiwanie zamontowali w tym miejscu moduł sterujący poduszek powietrznych. Po zdjęciu ramki odpinamy mieszek.(pod spodem mieszka są uchwyty do odpięcia od plastiku).Najpierw pamiętajmy że idzie ramka i mieszek a następnie nakręcamy gałkę. Prace możemy sobie ułatwić poprzez usunięcie gumki na górze mieszka która blokuje jego przesuwanie oraz kabelek łatwo może przejść pomiędzy mieszkiem a drążkiem. Kabelek wkładamy do otworu na drążek w mieszku i nakręcamy gałkę obracając w tę samą stronę mieszek by kabel się nie zagiął oraz by nie wystawał pomiędzy mieszkiem a gałką (około 10 obrotów gałki). Gdy wykonamy te czynności należy przypiąć z powrotem mieszek do ramki. Kabel wystający pod spodem mieszka przeciągamy w miejsce gdzie znajduje sie gniazdko podłączane pod zapalniczkę samochodową. Kabel zamontowany przez sprzedającego zupełnie wystarcza. W gnieĽdzie tym znajdują się dwa kable czarny czyli masa oraz czarno-pomarańczowy czyli +. Z gałki wychodzą dwa kable jeden jest już zaznaczony supełkiem jako plus więc podpinamy go do czarno-pomarańczowego drugi natomiast do masy. Połączenie jest dowolne gdyż można rozebrać gniazdko i podlączyć przewody lub po prostu je zawinąć na widocznych metalowych końcówkach i przykleić taśmą. Następnie montujemy ramkę plastikową i to wszystko. Po przełączeniu kluczyka gałka zostaje automatycznie podświetlana.Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym Dane techniczne zawarte na stronie www.galki.eu mają wyłącznie informacyjny charakter, nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, a ich zdjęcia mogą się różnić od produktów dostępnych w sprzedaży.