!!! DARMOWA WYSYŁKA !!!


Forum dyskusyjne klientów www.gałki.eu - forum

AutorWiadomość
janek
Sprzedawca

Doł±czył(a):
Wysłano: 2009-03-22 [23:42]
Temat dyskusji:

Temat dodany dzięki użytkownikowi
kmieta forum.mazdaspeed.pl

Witam,

poniżej przedstawiam moje wypociny ze zmianą gałki biegów (standardowo montowanej) na podświetlaną zakupioną na allegro usmiech

Niezbędne narzędzia:

- śrubokręt krzyżakowy
- taśma izolacyjna
- próbnik napięcia 12V
- nożyk
- nowa gałka usmiech

No i postępujemy zgodnie z informacją na radiu (zobaczyłem dopiero jak zgrałem zdjęcia):


teraz odkręcamy gałkę w lewo, aż do momentu jak będzie można ją swobodnie zdjąć. Po zdjęciu powinno wyglądać tak:


Następnie chwytamy i ciągniemy do góry usmiech cała deska pomiędzy hamulcem ręcznym a popielniczką jest na zatrzaski i powinno wszystko "wyjść" usmiech Dla łatwiejszego zamocowania samej gałki odkręciłem mieszek (4 śruby widoczne na zdjęciu)


Wewnątrz mieszka tam gdzie przechodzi drążek zmiany biegów jest plastikowe kółko przyklejone do mieszka, odklejamy je bo inaczej nie będzie pasowała gałka. Następnie przekładamy gałkę i żeby się wszystko trzymało zaciskamy plastikową opaskę.


Teraz czas zająć się podświetleniem. Więc można gałkę podłączyć do kabli zapalniczki (wtedy gałka będzie się cały czas świeciła). Ja podłączyłem do kabli od podświetlania zapalniczki (wtedy się zapala jak włączymy światła). I tutaj będzie potrzebny próbnik napięcia żeby sprawdzić gdzie jest plus, a gdzie masa.


Następnie nożykiem lekko zdejmujemy trochę izolacji łączymy odpowiednie kable (plus-plus, masa-masa) i izolujemy taśmą izolacyjną.Oczywiście testujemy czy wszystko działa i czy gałeczka się świeci. I już mamy prawie koniec pracy. Pozostaje nam dokręcenie mieszka.i gałki do drążka zmiany biegów. W zestawie otrzymanym był już odpowiedni klucz imbusowy więc tylko pozostaje sprawdzenie ułożenia gałki i dokręcenie śrub.


ak już to zrobiliśmy to zostaje nam założenie z powrotem całej deski. Odpowiednie dociśnięcie na wszystkich zatrzaskach. No i naszym oczom ukazuje się efekt prac:Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym Dane techniczne zawarte na stronie www.galki.eu mają wyłącznie informacyjny charakter, nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, a ich zdjęcia mogą się różnić od produktów dostępnych w sprzedaży.